Yerlerde görsellik çeşitli ürünler ile sağlanır. Bunlardan bir tanesi de yer muşambası olarak da bilinen sert plastik malzemeden yapılan kaygan olmayan alt kısmında minik pütürlü yapısı olan bir malzemedir. Bu ürün çok eskiden beri kullanılan bir modeldir. Parke olmayan alanlarda hijyen açısından ve görünüm açısından yer muşambası çok kullanılır.

 

            Temizlemesi kolay olan bu ürünün bir bez ile silinmesi yardımı ile en kirli kısımları bile kolayca temizlenir. Yer muşambası çok fazla çeşide sahiptir. Parke görünümlü olan muşamba modelleri en çok kullanılan modeller arasında yer alır. Üstelik fiyat olarak da oldukça uygun olan bu ürünler metre fiyatı üzerinden hesaplanarak satılmaktadır. Kaplama yapılacağı zaman zemine bazen yapıştırıcı özel bir malzeme sürülebilir ancak kaymayan yapısı sayesinde genelde bu duruma ihtiyaç duyulmayabilir.

 

            Tüm zemini kaplama ihtiyacı olduğunda alt kısma halıfleks konularak yer muşambası üst kısımda olacak şekilde ısıtmada tasarruf sağlanması amaçlanır. Mutfaklarda, salonlarda, iş yerlerinde ve gereken tüm alanlarda ferah bir görünüm için muşamba tercih edilir. Kolay kullanılan yapısı ile sermek oldukça kolay olduğundan yardım gerekmeden kişilerin kendisi de ürünü kolayca serebilir.