Her alanda taban döşeme ürünleri kullanılmakta. Klasik fayans ve betonların görüntüsünü artık hiç kimse kabul etmemekte. Bu neden ile taban döşeme işlemleri yapılmakta. Yeni taban döşeme teknikleri, bilinenlerden çok farklı. Klasik taban tadilatı çok maliyetli oluyor. Ev sahibi olmayan kişiler, bu işlemi hiçbir şekilde yaptıramıyor.

 

            Yapacakları ödemelerin boşa olacağının farkında oldukları için memnun olmasalar dahi o şekilde kullanmaya devam ediyorlar. Değişikliği ve yeniliği seven kişiler de taban döşeme için ciddi anlamda masraflar yapıyorlardı. Fakat parke ve ahşap görünümlü muşambalar herkes için kurtarıcı oldu. Muşamba kullanımı her alanda yapılıyor. Fakat kimse bunun farkında değil. Çünkü muşamba döşemeler, klasik parke döşemeler ile görüntü olarak aynıdır. Bakıldığında herhangi bir fark görülmez.

 

            Sıvı geçirmez ve leke tutmaz olduğundan her ortamda rahatlık ile kullanılabilir. Parke ve fayanslar gibi kaygan zemin olmadığından, çocukların güvenli içinde avantaj sağlayacaktır. Genel olarak parke döşemeler için yapılan harcamalar göz önünde bulundurulduğunda muşamba döşemeler çok uygun olmaktadır. Yıpranmış, eskimiş ve kırılmış parkelerin üzerine de kullanımı yapılabilir. Masa üstleri içinde güzel bir dekor olacaktır.