İzmir Pvc Yer  Kaplama

Zemin ve  duvar kaplama alanında en sık kullanılan malzemeler pvc’ dir. Malzemenin karakteristik özelliği dolayısıyla en çok tercih edilen ürünlerin başında gelmesini sağlamıştır. Pvc’ ler plastik bazlı malzemelerdir. Kullanım ömürleri ve kullanım kolaylıkları açısından son derece avantajlı ürünlerdir. Her mekana istenilen renk ve desende uygulanması ortama şık ve modern bir görüntü sağlamaktadır. Ülkenin her bölgesinde doğal kaplama malzemelerinden daha çok pvc ürünleri kullanılmaktadır. İzmir pvc yer kaplama alanında ege bölgesinin önde gelen illeri arasındadır. İzmir pvc yer kaplama tüm ege bölgesinde hizmet verebilen kurumsal firmaların varlığı ile dikkat çekmektedir. İnşaat sektörünün bir alt dalı olan kaplama sektörü her geçen yıl inşaat alanında daha fazla pay almaya başlamıştır. İnşaat sektörünün yoğun olduğu illerde daha fazla kaplama talepleri olmaktadır. Kaplama sektörü o kadar hızlı büyüme göstermiştir ki artık kurumsal firmalar ve uluslararası marka haline gelmiştir.İzmir pvc yer kaplama sektöründe sadece ege bölgesinde değil bütün ülkede marka olmayı başarmış firmaların varlığı ile ile ciddi oranda katma değer sağlamıştır.

Pvc kaplamalar uygulanan mekanlara derinlik ve fazladan denişlik kazandırır. İnsan yoğunluğunun fazla olduğu ortamlarda çok sık tercih edilir. Kapalı spor salonları, okullar, hastaneler, kamu kurum ve kuruluşları, oteller ve metro istasyonları gibi insan yoğunluğunun fazla olduğu alanlarda tercih edilen kaplama türüdür. Kapalı kalabalık ortamlarda ses ve titreşim emme özelliğinden dolayı gürültü kirliliğinin önüne geçmektedir. Aynı zamanda temizlik açısından ciddi avantajlar sağlayarak,maliyetlerde büyük oranda azalma sağlamaktadır. Kir ve leke tutmama özelliğinden dolayı hastanelerin, okulların en çok tercih edilen ürünü olmuştur. 

Kullanıcıya ekonomik anlamda kazançlar sağlamaktadır. Kaymaya bağlı düşmelerde yaralanmaları en aza indirdiği gibi aynı zamanda dış etkenlere karşı oldukça dirençli bir malzemedir. Parlak yüzeyi sayesinde aydınlık ortam sağlarken, üst yüzeyi fazladan dirençli hale getirilmiş, renk ve desenlerde deformasyonları engellemiştir. Kalınlığı ince olmasına rağmen en az doğal kaplama malzemeleri kadar dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Aşırı ısılara maruz kaldığında ısı iletkenliğinin olmamasında dolayı yangınları önleme ya da geciktirme gibi özelliği de vardır.

Suya, kimyasallara, neme ve rutubete karşı çok dayanıklı olan pvc  kaplamalar kötü kokuların önüne geçmektedir.

Pvc Zemin Kaplamaların Fiyatları Nasıldır?

Pvc yer kaplama fiyatları doğal kaplama malzemelerine kıyasla son derece ekonomiktir. Her bütçeye sahip kurum ve kuruluşların rahatlıkla yaptırabileceği değerlerdedir. İzmir pvc yer kaplama sektöründe en başarılı iller arasında yer almaktadır. Bu ürünlere ve işçiliğe yansıttığı fiyat politikalarıyla da kendini göstermektedir. İzmir pvc yer kaplama fiyat bakımından ülkemizin en istikrarlı ili’ dir. 

 Dekorasyon Sektöründe Pvc Yer Kaplamalarının Önemi

Pvc yer kaplamalarının çok kullanışlı ve her mekana uyum sağlamasından dolayı son yıllarda dekorasyon sektörünün kullandığı ana malzemelerinden biri olmuştur. İstenilen zevke göre dekore edilen mekanlar pvc yer kaplama ürünleri ile tamamlanır. Dekorasyon tabandan başlar duvarla devam eden bir alandır. Dolayısıyla tabanlarda ve duvarlar istenilen renk ve desen çeşitliliği pvc kaplama ürünleri ile karşılanır. Son derece kullanışlı mekanlar yaratır. Pvc yer kaplama sektöründe ürün çeşitliliği çok fazladır. istenilen her renk ve desenden malzeme rahatlıkla temin edilmektedir. Bu çeşitlilikte dekorasyon sektörünün gelişmesine katkı sağlamıştır. uygula doğal kaplama malzemelerine göre daha kolay ve temiz oluşu müşterilere fazladan bir avantaj sağlamaktadır. Kaplama bitiminde temizlik maliyetleri olmaz. Uygulama yapılırken mekan tam kapanmaz buda ekonomik kayıpları önler.