Şırnak Pvc Zemin Kaplama

Pvc hayatımızın her alanında yer alan en değerli ürünlerden biridir. Evlerimizdeeki kapı pencere doğramalarından, günlük kullandığımız eşyaların hemen hemen tamamında bulunan çok işlevsel bir plastik malzemedir.

Zemin kaplama alanında da tercih edilen ürün olmuştur. Ülkenin her şehrinde uygulanan kaplamaların çoğu artık pvc ile yapılmaktadır. Şırnak pvc zemin kaplama ürünlerini kullanma konusunda doğu illeri arasında üst sıralardadır. yapılaşmanın hızlı olduğu şehirde zemin kaplamaları tercih edilmesi olağan bir durumdur. Doğal kaplama ürünleri her ne kadar kullanılsa da Şırnak pvc zemin kaplama ürünlerini tercih ettiği görülmektedir. Şırnak pvc zemin kaplama ürünlerinde klasik olanla modern olanın birlikte olduğu renk ve desenleri tercih etmektedir. Diğer illerde farklı tercihleri doğal renklere daha fazla talep olmasıdır. Şırnak pvc zemin kaplama ürünlerini sağlık,eğitim ve spor kurumlarında çok kullandığı görülmüştür. bunun sebebi pvc kaplamaların özelliklerinden kaynaklanmaktadır. Şık ve estetik görünümünün yanı sıra kullanım kolaylıklarının çok olması ürünü Şırnak'ta vazgeçilmez kılmıştır.

Pvc Zemin Kaplamalarda Fiyatlar Nasıldır?

Pvc petrokimya üründür. Doğal olarak petrol fiyatları ile paralel bir değişim gösterir. Küçük fiyat dalgalanmalarını firmalar telafi ederek piyasaya yansıtmazlar. Ancak büyük oranlardaki eğişiklik fiyatlara belli oranda yansıttılır. Sağlıklı stabil olan piyasalarda pvc zemin kaplama fiyatları sabit kalır. Ama ülke genelinde bazı şehirde nakliye farklarından dolayı değişik gösterir. Bu da tercihleri olumsuz etkileyecek seviyelerde değildir.

Pvc Sağlığa Zararlı mıdır?

Yapılan araştırmalarda pvc zemin kaplamalarının sağlığa hiçbir olumsuz etkisinin olmadığı görülmüştür. Aksine kir ve lekeleri barındırdığı için hijyenik ortam sağlar. Mikropların ve virüslerin çoğalmasını önlediği araştırmalar sonucunda ortaya çıkmıştır. Bu yüzde dünyada tüm sağlık kuruluşlarında zemin kaplamaların tamamına yakını pvc bazlı malzemelerden yapılmaktadır. Hastane ameliyathaneleri,laboratuvarları, hasta odaları ve servislerin tümü pvc nin çeşitleri ile yapılmaktadır.

Kaplanan mekanlarda ciddi oranlarda tasarruf sağlar. Kolay temizlenmesi, temizlik maliyetlerinde büyük oranda düşüşler sağlar. Kimyasallara,asitlere,suya,neme ve rutubete karşı çok dirençlidir. Bu da ürünün ne kadar işlevsel olduğunu gösterir. Şırnak pvc zemin kaplama ürünlerinin bu avantajlarından en fazla yararlanan şehirler arasında yer almaktadır. Şırnak'ta yapılan yeni yapıların tümünde pvc zemin kaplamalar kullanılmakatdır. Şehirin kültürüne ve tarihi dokusuna uygun renk ve desen çeşitlilikleri Pvc’nin bu şehirde çok kullanılmasını sağlamıştır.

Pvc kaplamalar doğal kaplamalara göre daha çok tercih edilir. Bunu nedeni zengin ürün skalasıdır diyebiliriz. 

Her mekanın kullanım amacına uygun ürünler pvc marketlerde ya da firmalarda rahatlıkla bulunabilir. Uygulaması son derece temiz ve sessizdir. Bir alanda uygulanırken mekanın diğer alanları rahatlıkla kullanılabilir. Bu da kurumun zaman ve maddi kayıplara uğramasını önler. Uygulama bittikten kısa bir süre sonra mekan kullanım açılır. Uygulama sonrası fazladan temizlik maliyetleri ortaya çıkmaz. 

Mekanların ışık alma kabiliyetlerine göre renk ve desen seçimleri yapılır. Az ışık alan alanlara daha açık ve parlak renkler döşenirken aşırı ışık alan mekanlarda daha mat tonlar tercih edilerek mekana konfor katılır. Bu avantajlar doğal kaplama malzemelerinde bulunmaz. Bu konfor sayesinde zemin kaplama sektörünün çoğu pvc ürünleri ile uygulam yapmaktadır. 

Granit,mermer,ahşap,tai,mozaik ve beton doğal kaplama malzemeleri olarak kullanılmaktadır. Ürünlerde renk ve seçimlerinde sınırlı alternatifler ortaya çıkar. Bu açığı pvc kaplama ürünleri doldurmuştur. 

Ülkemizde en hızlı gelişen alt sektörlerin başında zemin kaplama sektörü gelmektedir. Bu başlarının sırr sektörde yer alan firmaların kurumsallaşmaya verdiği önemdir diyebiliriz.