Mekanlarda değişiklik yapma gerekliliği kimi zaman güvenlik sebebi ile kimi zaman da tamamen hijyen nedeni ile gerekli olabilir. Bu durum ahşap görünümlü plastik yer döşemesi için de geçerlidir. Bu ürün tamamen bir parkeye benzer ancak alt kısmı yapışkanlı bir plastik üründür.

 

            Mutfaklarda kullanılan fayansların üzerine ya da antrelerdeki fayansların üzerine ahşap görünümlü plastik yer döşemesi yapıştırılması ile kayma gibi riskler ortadan kalkar. Bu işlemi bebekli olan ailelerin daha çok uyguladığı görülse de görünümden sıkılanlar için de harika bir tercihtir. Ahşap görünümlü plastik yer döşemesi hem fiyat olarak uygundur hem de fayans ya da marley olan mekanlarda kirlenen ve görünüme sahip olan, düzeltilmesi imkansız alanlar bu ürün ile kolayca kaplanabilir. Kaplama işlemi için ayrıca bir maliyet unsuruna gerek yoktur.

 

            Dikkatli bir şekilde sıralanan ürünler alt kısmındaki kolay çıkan yapışkan koruyucu kaldırılarak temiz, tozsuz yüzeye yapıştırılır. Böylece oldukça uygun fiyatlara yepyeni görünümler edinilmiş olacaktır. Üstelik dışarıdan bakıldığında da ahşap görünümlü plastik yer döşemesi olarak değil parke olarak görülecektir.