Zemin kaplama sektörünün en hassas olduğu alanların başında anaokulu zemin kaplama malzemesi gelmektedir. Anaokulu öğrencilerinin yaşına ve ihtiyaçlarına göre üretilen kaplama ürünleri diğer kaplama türlerinden değişiktir. Daha yumuşak daha esnek olarak üretilmektedir. Çocukların kayma ve düşme anlarında yaralanmaların önüne geçebilmek ve kazaları en aza indirmek için üretilen malzemeler tüm anaokulu kaplamalarında görülmektedir. Esnek olmaları ve kaymazlık özelliği sayesinde daha emniyetli bir ortam meydana getirir. Anaokulu zemin kaplama malzemesi yumuşak karakterli pvc ile üretilmektedir. Ters itme gücü elde edilinceye kadar özenle takip edilerek üretilen anaokulu zemin kaplama malzemesi en ideal kaplama türlerindendir. Artık tüm dünyada anaokulları ve diğer okulların zemin kaplama ürün standartları belirlenmiştir.  Bu yüzden malzemelerin sadece renk ve desenlerinde farklılık gösterir, yapısal olarak tüm standartları aynıdır. Bu yüzden anaokulu zemin kaplama malzemesi bütün firmalarda hemen hemen aynı standartlarda bulunmaktadır. Burada önemli olan malzemeye uygulanan işçiliktir. İşçilik kalitesi zemin kaplama işlerinden son derece önemlidir. İnce ve hassas bir ürün olduğundan dolayı küçük hatalar çok belli  olur. Zemin kaplama malzemelerindeki işçilik tıpkı terzilik mesleğinde olduğu gibi büyük ustalı ve maharet ister. Malzemeler işçilik kalitesi ile kendini gösterir. En kaliteli malzeme kalitesiz işçilik ile uygulandığında ideal bir görüntü ortaya çıkmaz. Bu yüzden işçilikte en iyi firma her zaman sektörde ön sıralarda yer alabilmektedir. Anaokulları diğer alanlara göre daha çok özen isteyen bir alandır. Çocukların oyun alanları,sosyal alanları ve ders alanlarının kullanım şekline göre  ürünn tercihleri yapılmaktadır.

Zemin Kaplama Anaokullarında Yaş Grupları Dikkate Alınarak Planlanır

Anaokullarındaki öğrencilerin yaş grupları küçüktür. Yürümeyi yeni öğrenmiş ancak tüm yürüme imkanlarını gerçekleştirememiş çocuklarda, düşme, kayma ve bunlara bağlı olarak yaralanmalar ortaya çıkmaktadır. Okul alanlarının her bölümü değişik esneklikte ve renklerdeki zemin kaplamalar dikkate alınarak yapılır. Esnek ortamlarda düşmelerde yaralanmalar çok az olur. Kaymalara bağlı kazalarda pvc zemin kaplamalar son derece başarılıdır. Kaymaları en aza indirmiştir.

Anaokulu zemin kaplama malzemesi diğer kaplama ürünlerine göre daha renkli ve daha çok desenlidir. Çocukların iç dünyasına hitap eden renk ve desenler dikkate alınarak üretilmiştir.

Ürün Skalasının En Zengin Olduğu Kaplama Ürünleri Anaokulu Kaplamlarıdır

Anaokulunda çocuklara daha eğlenceli bir ortam ve çevre oluşturmak için bütün seçenekler denenerek canlı renk ve desenlerde üretim yapılmaktadır. Ürün skalasının en zengin olduğu malzemeler anaokulu zemin kaplamaları malzemesi alanıdır diyebiliriz. Çizgi film karakterleri ile daha eğlenceli resimler ile zenginleşen zemin kaplama şekilleri her yılda zamanın trendine göre değişim göstermektedir.

Pvc zemin kaplama malzemeleri çok sağlıklı malzemelerdir. Günlük hayatımızı kolaylaştırmaktadır. Ortamlarda daha rahat hareket edebilme imkanı sağlamaktadır. Temizlikleri son derece kolaydır. bu yüzden daha temiz ve ferah ortamlar meydana getirir. parlak yüzeyleri son derece şık görüntü sunarken ortamı güzelleştirir ve çağdaş bir görünüm ortaya çıkarır. Bu özellik diğer ürünlerde fazla bulunmaz. ekonomik olarak da çok avantajları vardır. Kalabalık yerlerde en önemli şey temizliktir. Temiz ortamlar sağlıklı ortamlardır. Pvc zemin kaplama ürünlerinin temizliği çok kolaydır. Bu kolaylığın yanı sıra çok az bir insan emeğiyle temizlenebilmektedir. Tozları ve kirleri emmez,içlerine çekmez tamamen yüzeye hapsederek onları görünür kılar. Bu son derece önemli bir artıdır. Yüzeyde kendini belli eden tozlar ve lekeler basit bir temizlik aparatıyla kolaylıkla temizlenir. Böylece temiz ve sağlıklı, aynı zamanda da emniyetli bir ortam meydana getirir.