Bursa Pvc Yer Kaplama

 

yer kaplama sektörü inşaatın en hızlı gelişen alt sektörlerinden biridir. İnşaata paralel olarak gelişim gösterir. Doğrudan inşaata ve dekorasyon sektörüne bağlıdır. Son yıllarda pvc bazlı kaplama ürünleri yoğunlukla tercih edilmektedir. Pvc sektörünün en büyük avantajı ürün zenginliğidir. Her renk ve desende çeşitlilikleri olan kaplama ürünleri baş döndürücü renk ve desenlerle pazardaki yerini almaktadır. Doğal kaplama ürünlerine göre talepleri daha fazladır. bunun sebebi ekonomik olarak daha uygun olması ve doğal ürünleri taklitte çok başarılı olmasıdır diyebiliriz.

Bursa pvc yer kaplama ürünlerinin en fazla kullanıldığı illerin başında gelmektedir. Bunun sebebi inşaat ve dekorasyon sektörünün Bursa’da çok hareketli olmasından kaynaklanmaktadır. Bursa pvc yer kaplama alanında bünyesinde kurumsal firmaları barındırdığı için sektörde en başarılı illerin arasında yer almıştır. Firmalar bünyesinde uzman ekip ve ekipmanlar ile kaplama sektörüne kalite getirmişlerdir. Tamamen müşteri memnuniyetine odaklı profesyonel olarak çalışan kaplama firmaları Bursa’ya ciddi orana katma değer sağlamkatdır. 

 

Kaplama Yapılırken Dikkat Edilmesi gereken Hususlar

 

Kaplama yapılmadan önce uzman ekiplerce zemin etüdü yapılır. Zemin kaplamaya uygun değilse şap ve diğer işlemlerle ideal seviyeye geldikten sonra kaplamaya başlanır. Bu süreç kalite için son derece önemlidir. Zeminde gözden kaçan bir ayrındı tüm mekanda kendini belli eder. Bu zemin etütleri, işinde uzman kişilerce yapılmalıdır. Daha sonra kullanılacak yapıştırıcının kalitesi ve işçilik uygulaması gelir. İşçilik son derece hassas bir iştir. Bir santimlik bir hata iş bitiminde onlarca santim olarak ortaya çıkar. Adeta bir terzi titizliğinde yapılan işçilik tecrübe gerektirir. Bu yüzden hizmet satın alınırken işinde uzman bir firmadan teklif almak gerekir. Piyasada ucuz fiyat politikası ile müşteri edinen korsan firmaların varlığı bir hayli fazladır. Bu firmalar, sektöre olduğu kadar müşterilerinde büyük maddi kayıplara uğramasına neden olur. İdeal manada bir kaplama için marka olmuş ve piyasada varlığı hissedilen firmalardan hizmet satın alınmalıdır. Bursa pvc yer kaplama işçiliği ve kalitesi ile çevre illere de örnek teşkil etmektedir. Çevre illere de hizmet götüren Bursa firmaları her geçen gün pazar da üst sıralara çıkmaktadır.

 

Pvc Zemin Kaplamaların Avantajları Nelerdir?

 

Pvc zemin kaplamalar ,kaplama sektörünün en çok tercih edilen ürünleri arasındadır. Kaplanan mekanların şeklini tamamen değiştiren,modern,şık ve estetik görünüme kavuşturan pvc ürünleri son derece kullanışlıdır. Bursa pvc yer kaplama malzemelerinin en zengin olduğu pazarlardan biridir. pvc kaplamalar çok uzun ömürlüdür. Dış etkenlere karşı son derece dayanıklıdır. Yumuşak ama kaygan olmayan yüzeyleri sayesinde hem kir ve leke tutmaz hem de kaymalara bağlı yaralanmaları engeller. Kapalı alanlarda ses ve titreşimi engelleyerek gürültü kirliliğini önleyerek konforlu bir ortam sağlar. Kimyasallara,suya, neme,rutubete karşı çok dirençlidir. Haşere oluşumunu engeller,ortamı her zaman hijyenik tutar.

hijyenin önemli olduğu hastaneler ve sağlık kurumlarının en çok tercih ettiği pvc kaplama ürünleridir. Temizlik maliyetlerini düşürdüğü gibi mikropların ve bakterilerin üremesini engeller.

Bölgesel yaralanmalarda tamirat ve tadilatları çok kolaydır. Fazla işçilik ve maliyet çıkarmadan deforme olan alan kolaylıkla yenilenir. Bu çok önemli bir avantajdır. tamiratı yapılan alanın diğer alanlarla renk tonu farkı asla olmaz. doğal kaplama malzemelerinde bu özellik bulunmak. aynı rengi tutturmak imkansızdır. Çok ekonomik malzemelerdir. İşçilik ve ürün kalitesi ideal olursa uzun yıllar ilk günkü gibi rahatlıkla kullanılır. Fiyat bakımında diğer kaplama ürünlerine göre son derece avantajlıdır. Doğal kaplama malzemelerinden ayırt etmek çok zordur. dokunulmadan anlaşılmayacak kadar benzer özelliklerdedir.