Yapıların yılların verdiği etkiler sonucu yıpranmasını engellemek maksadıyla kullanılan bir malzemedir. Deniz ve karada bulunacak her türlü yüzeyde kullanıma uygun, reçine ihtiva eden sağlam bir yapıştırıcı malzeme olan epoksi satış dikkat çeken düzeylere ulaşmıştır. Çevresel etkiler sonucunda, yağmur, kar ve yılların verdiği beton yorgunluğu yapılarda ciddi ölçüde aşınmaya sebep olur. Bu noktada yüzey kaplama malzemelerine daha fazla önem verilmeye başlanmıştır.

 

            Kış aylarında aşırı soğuklar her türlü yüzeyde donma meydana gelebilir. Yazın ise tam tersi ısınmayla yüzeyde genleşme meydana gelmektedir. Bu donma-genleşme döngüsü her türlü yüzeyde yıpranmalara sebebiyet vermektedir. Yüzeylerin soğuktan, sıcaktan ve tüm çevresel koşullardan etkilenmesini engellemek amacıyla çok güçlü bir yapıştırıcı olan epoksi kullanımı önemlidir, epoksi satış bu sebeple oldukça rağbet bir üründür. Teknolojik bir ürün olan ve yapı ömrünü önemli ölüde uzatan epoksi satış konusunda yetkili ve uygulama konusunda bilgi sahibi kişilerce yapılmaktadır.

 

            Yeni yapıların yüzeylerinde kullanılan epoksi satış amaçlarından biri de tamirat için kullanılmasıdır. Çok güçlü bir yapıştırıcı olması sebebiyle çatlakları onarmaktadır.