Üstün çözücüsü ve su geçirmezliğiyle epoksi yapıştırıcı, hem ev hem de otomotiv aksesuarları tamirleri için inanılmaz derecede güçlü ve dayanıklı bir malzemedir. Etkili boşluk doldurma formülü, çelik, alüminyum, cam, ahşap, seramik, fayans ve çoğu plastiği kolayca bağlamaktadır. Ayrıca, uygulandığı alanın işlem sonunda, lekesiz görünmesini sağlayan ideal bir yapıştırıcıdır.

 

            Suya normal seviyede dayanıklı olan epoksi yapıştırıcı ürünlerinin, kullanılmadığı zamanlarda epoksi reçinesi ve sertleştiricisinin ayrı tutulması gerekmektedir. Çünkü epoksi yapıştırıcı ürünleri, bu iki parça karıştığında aralarında oluşan reaksiyon sonucu ısınmakta ve 5 dakika süre için kullanıma hazır hale gelmektedir. Bu reaksiyon kontrol dışında oluşursa; bu iki parçanın karışması sonucu oluşan yapıştırıcının kullanım süresi olan 5 dk geçer geçmez, ürünün yapıştırıcı özelliği kaybolacaktır.

 

            Bu ürün aynı zamanda reaksiyon ısısı ile uygulanması gerektiğinden, soğuma ile birlikte etkisini yitirecektir. Bunu önlemek maksadıyla, epoksi yapıştırıcı ürünleri reaksiyon için karıştırılması gereken iki parçanın birbirine temas etmediği ve bu maddelerin iki ayrı tüp içine konulduğu tasarıma sahip kutularda satılmaktadır. Bu etkili yapıştırıcı, ihtiyaç halinde talimatına uygun olarak rahatça her yüzeye uygulanabilmekte ve muhteşem sonuçlar alınabilmektedir.