Eskişehir Pvc yer Kaplama

 Pvc zemin kaplama son yıllarda kaplama sektöründe en fazla kullanılan malzeme halini almıştır. Plastik bazlı malzeme olan pvc kaplamaya son derece uygun özellikler taşıdığı için tercih sıralamasında ilk sırada yer almaktadır. Eskişehir pvc yer kaplama sektöründe lokomotif firmaları içinde barındıran bir il olmuştur. İnşaat sektörüne ve dekorasyon sektörüne doğrudan bağlı olana pvc yer kaplama inşaatın gelişimine paralel bir hareketlilik sağlar. Eskişehir pvc yer kaplama sektöründe öncü olması ildeki inşaat sektörünün hareketli olmasına bağlıdır. Pvc kaplamalar inşaat sektörünün yanında aynı zamanda dekorasyon sektörü ile doğrudan bağlantılıdır. Ürün çeşitliliğinin çok olması dekoratif anlamada tüm beklentileri karşılamaktadır. Her renk ve desende sayısız çeşitte ürün bulunmaktadır. Eskişehir bu anlamada kaplama sektörünün gelişimine iyi bir örnek teşkil etmektedir. 

Pvc kaplama ürünlerin aslında doğal kaplama malzemelerini bir nevi taklit etmek için üretilmiştir. Zamanla hızlı gelişim göstermiş ve artık günümüzde kaplama sektörünün büyük çoğunluğu pvc ile yapılır olmuştur. 

Pvc Yer Kaplama Malzemelerinin Özellikleri Nelerdir?

Pvc yer kaplama malzemelerin son derece kullanışlı ve uzun ömürlü ürünlerdir. Her mekana uyum sağlama özelliği, kullanım amaçlarına göre mekanlara kolay uygulanır olması sayısız avantajlar sağlamaktadır. Hijyen konusunda hassas olan kuruluşların tercih sıralamasında ilk sırada yer alması tamamen ürünün özelliğine bağlıdır. Pvc kaplama ürünleri kir ve leke barındırmaz. Bundan dolayı bakteri ve mikropların üremesinin önüne geçer. Bu hastane ve sağlık kuruluşları için çok önemlidir. Aynı zamanda okullarda da aynı şekilde yoğun talep görmektedir. Diğer bir avantajı ise, kaymalara bağlı düşmelerde yaralanmalarının önüne geçmesidir. Parlak yüze olmasına karşın kaydırmaz özelliği son derece önemli bir avantaj sağlar.

 Yoğun nüfuslu kapalı alanlarda ses ve titreşim emme özelliğinden dolayı gürültü kirliliği olmaz. Aynı zamanda kolay temizlenebilir olması , temizlik maliyetlerini ciddi oranlarda azaltmaktadır.

Suya, neme, rutubete ve kimyasallara karşı son derece dayanıklı olması temiz bir ortam sağlar. Kirli ve pis kokuları önler. Tüm bu avantajlarının yanı sıra aşırı ısılara maruz kaldığında, yani yangın durumlarında ısı iletkenliklerinin olmamasında dolayı ürünlerin direnci son derece fazladır. Zehirli gazları ortama yaymaz veya çok geç yayar. Bu da zehirli gazlara bağlı zehirlenmelerin önüne geçer.

Eskişehir pvc yer kaplama ürünlerinin en çok tercih edildiği illerin başından gelmektedir. Ülkenin en başarılı kurumsal firmalarının toplandığı ildir. Yer kaplama sektöründe en başarılı ildir diyebiliriz. Eskişehir pvc yer kaplama sektöründe çevre illere de hizmet verebilmektedir. Çok başarılı marka olmuş kurumsal kimliğe sahip firmalar Eskişehir’e büyük oranda katma değer sağlamaktadır.

Yer Kaplamada Ekonomik Malzemeler Nelerdir?

Pvc kaplama malzemeleri kullanılmadan önce kaplama için, mermer,granit, taş, seramik ve ahşap gibi malzemeler kullanılırdı. Günümüzde de çok yoğun olmasa da hala kullanılmaktadır. Ancak değişen istek ve talepler beraberinde çeşitliliği getirmiştir. Doğal kaplama malzemelerinde renk ve desenler sınırlıdır. Aynı zamanda kaplama işçilikleri çok maliyetli ve uğraştırıcıdır. Bu da ekonomik anlamda fazladan yük getirmektedir. Bütün bu sebepler pvc kaplamalara olan talepleri artırmıştır. Görüntü bakımından doğal kaplama malzemeleri ile birebir aynı renk ve desende olan ve kullanım ömrü uzun olan malzemeler tercih edilmeye başlanmıştır. Ekonomik olarakta doğal kaplama malzemelerine kıyasla son derece ekonomik düzeyde fiyatlarının olması tercih sıralamasında ilk sıralara çıkmasını sağlamıştır. Her bütçeye uygun kurumların rahatlıkla yaptırabileceği düzeyde fiyat listeleri mevcuttur.Kaplama işinde önemli olan doğru, kurumsal bir firmada hizmet satın almaktır.