Forbo Zemin Kaplama

Dünya’da olduğu gibi son yıllara ülkemizde de zemin kaplama ürünleri çeşitliliğini artırarak zengin bir ürün skalası ortaya çıkarmıştır. Zemin kaplama sektörü doğrudan sağlık, dayanıklılık  ve görünüm ile ilgilidir. Kaplama malzemelerindeki renk ve desen zenginliği kaplama ürünlerinin her mekanda uygulanmasını beraberinde getirmiştir.

Kamusal alanlarda, insan yoğunluğunun fazla olduğu mekanlarda en uygun zemin kaplama ürünü seçilerek modern ve şık bir görünüm elde edilir. Forbo zemin kaplama ürünleri her kullanım amacına uygun alternatifler sunar. İster modern tarz ister geleneksel tarz döşemeler olsun onlarca ürün çeşitliliği sunarak tercihleri zenginleştirir.  Forbo zemin kaplama ürünleri uluslararası bir marka haline gelmiştir. Ürün kaliteleri ve kaliteli işçilik uygulamalarının yanı sıra mekana uygun ürün seçimindeki isabet forbo zemin kaplama ürünlerine olan yönelimi artırmıştır.

Hastaneler. okullar, özel ve kamuya ait kurumlar ve açık-kapalı spor sahalarında en sık kullanılan malzemeler forbo zemin kaplama ürünleridir.

Zemin kaplama mekanın karakterine en uygun renk, desen ve malzeme ile döşenir. Kapalı alanlara döşenen kaplama ile açık alanlara döşenen malzeme tamamen birbirinden farklıdır. Bu tercihler yapılırken çok titiz davranılmalı ve firmanın önerileri dikkate alınmalıdır.

Hastaneler antibakteriyel, kaymaz, ses ve titreşim emen malzemeler tercih edilirken açık alan zeminlerinde amaca uygun ürün seçilmelidir. Okullarda iç mekana kaplanan ürün ile oyun parklarına kaplanan ürün karakterleri tamamen farklıdır.Forbo zemin kaplama ürünlerinde her mekana uygun tercihler kolayca yapılmaktadır.

 

Zemin Kaplama Ürünlerinin Dekorasyonda Kullanımı

Doğal kaplama ürünlerinin haricinde petrokimya zemin kaplama ürünleri son yıllarda doğal zemin kaplama malzemelerinden daha fazla tercih edilmektedir. Zemin kaplama ürünlerinde tercihleri olumlu yönden etkileyen birçok avantajları vardır. Kaplama yapılırken son derece kolay ve temiz bir işçilikle döşenir. Döşeme işi yaparken fazladan maliyet çıkarmaz. Ürünün kullanım ömürleri çok uzundur. Döşeme sonrası herhangi dış etkenlerden meydana gelen yıpranmalarda bölgesel tamirat yapmak çok kolaydır. Dış etkenlere karşı son derece dayanıklıdır. Darbe emme, ses ve titreşim emme özelliğinden dolayı ortamda gürültü kirliliğinin önüne geçer. Suya, neme ve rutubete son derece dayanıklı malzemelerdir.  Kimyasallara ve asitlere karşı direnci bu malzemelere olan yönelimi artırmıştır. Leke ve kir tutmama özelliklerinden dolayı sağlık açısından son derece faydalıdır. Temizlik kimyasallarına dayanıklıdır ve temizlik maliyetlerini ciddi manada azaltmaktadır. Forbo zemin kaplama ürünleri sundukları avantajlar sayesinde son yıllarda en fazla tercih edilen kaplama türlerinin arasına girmiştir.

 Forbo zemin kaplama ürünleri kaplanan alana farklı bir genişlik ve derinlik kazandırır. İnsan yoğunluğunun olduğu alanlarda esnek yapısı ve kaydırmazlık özelliği sayesinde kaymalara bağlı yaralanmaların önüne geçer. Kullanımı ve temizliği son derece kolaydır. Ürünlerin kullanım ömürleri çok uzundur ve bölgesel yıpranmalarda tamiratı kolaydır. Kaplamadan sonra uzun yıllar kullanılsa dahi renk ve desenlerde herhangi bir dezenformasyon meydana gelmez.

Forbo Zemin Kaplama Yaptırmak Pahalı mıdır?

Forbo zemin kaplama ürünleri diğer kaplama malzemelerine oranla son derece uygun fiyatları vardır. Ürünlerin fiyatını değerlendirirken sunduğu avantajları da göz önünde bulundurmak gerekir. Forbo zemin kaplama yapılırken işçilik sırasında fazladan masraf çıkarmaz. Kaplama sonrasında zaman alcak ve ek maliyet getirecek moloz birikintileri olmaz. Bu ve bunun gibi avantajları  göz önüne alarak değerlerilme yapılmalıdır.

Zemin kaplama işinde en önemli süreç firma seçimidir. Doğru firma seçimi iş kalitesi açısından son derece önemlidir. Kurumsal ve marka omuş firmalarda hizmet satın almak faydalı olacaktır. Kurumsal olmayan firma seçimleri ciddi oranlarda maliyet artışlarına ve ekonomik zararlara neden olmaktadır.