Lvt Zemin Kaplama

 

Lüks Vinil Karo’ nun kısaltılmış ismine lvt diyoruz. Pvc zemin kaplam alanına giren bir zemin kaplama’dır diye bir tanımda yapabiliriz.Lvt zemin kaplama, diğer doğal kaplama ürünlerinin şekil,desen ve renk olarak aynı görüntü verebilen bir malzeme türüdür.Çok zengin renk ve desen çeşitliliğine sahiptir.Doğal malzemelere göre daha uzun ömürlü ve dış etkenlere karşı daha dirençli olması çok tercih edilmesini sağlamıştır.

Pvc’nin son yıllarda zemin kaplama alanında çok kullanılması ürün çeşitliliğini artırmıştır.İstenilen renk ve desende seçenekler sunması zemin kaplamalarında doğal malzemelerden daha çok tercih edilmesini sağlamıştır.

Zemin kaplam işlerinde doğal malzemelerin uygulanması çok işçilik ve zaman gerektirdiği için lvt zemin kaplama tercih edilmektedir.Lvt zemin kaplama uygulama açısından da son derece avantajlıdır.İşçilik maliyetleri düşük olduğunda tüketiciye avantaj sağlamaktadır.

Doğal zemin kaplama malzemelerinin dış etkenlere ve kimyasallara karşı dirençleri düşüktür.Lvt zemin kaplama ürünleri kimyasallara son derece dayanıklı ve kullanım ömürleri doğal kaplama ürünlerine göre çok uzundur.

 

Lvt Zemin Kaplama Neden Çok Tercih Edilir?

 

Lvt zemin kaplama diğer doğal kaplama ürünlerine göre daha dayanıklıdır demiştir.Bu özelliklerinin yanı sıra kalabalık ortamlarde,insan trafiğinin çok olduğun alanlarda ses yalıtımına katkı sunma özelliği de vardır.Gürültü kirliliğinin önüne geçen en kullanışlı malzemedir.Sürtünmeden, ayak seslerinde çıkan gürültüleri emerek ses desibelini düşürür.Lvt zemin kaplama bu açıdan en konforlu üründür diyebiliriz.Yüksek ısılara dayanıklı olması herhangi bir yangın alanında işlevselliğini uzun süre devam ettirir.Halojensiz malzeme olduğu niçin yangın anında ortama tehlikeli oranda zehirli gaz bırakmaz.Bu özelliklerinden dolayı resmi kurum ve kuruluşlarda,okullarda,hastane ve kapalı spor salonlarında en çok tercih edilen zemin kaplama çeşidi olmuştur.

Temizliği çok kolay bir kaplama türüdür. Antibakteriyel özelliği yani kir ve leke tutmaması sağlık kuruluşlarınca yoğun olarak tercih edilmesini sağlamıştır.

Doğal kaplama ürünlerin temizlikte kullanılan kimyasallara karşı son derece zayıftır.Renk atması ve çürümelere neden olduğundan dolayı lvt zemin kaplama doğal kaplama ürünlerinin önüne geçmiştir.Geniş kapalı alanlarda kolay temizlenebilir olması temizlik maliyetleri çok düşürmüştür.Ayrıca kaplama yapılırken kolay döşenen malzeme olması,döşenirken fazladan tamirat ve tadilat işlerini çıkarmaması,kısa sürede döşenmesi de zaman kayıplarının önüne geçmesi açısından da tercih edilen bir kaplama türüdür.

Lvt zemin kaplama, uygulandığı ortama son derece şık ve modern bir görüntü katar.Parlak yüzeyi ışıltılı bir ortam oluştururken renk çeşitliliği ile de ortamı canlandırır.

Islaklığa, neme ve rutubete karşı son derece dayanıklıdır.Yüzey parlaklığı ve canlılığı asla bozulmaz ve matlaşmaz.Çok kullanışlı bir zemin kaplama çeşididir.

LVT Zemin Kaplama ve Doğal Kaplama Ürünleri

 

Mermer,ahşap,taş,seramik gibi doğal kaplam ürünleri her ne kadar doğal olsa da kullanım aşamalarında dezenformasyona uğrarlar.Bunların yenilenmesi ve tamiratı çok işçilik ve maliyet gerektirir. Son yıllarda lvt zemin kaplama ürünlerinin çoğalması doğal malzemeleri ikinci plana itilmesini sağlamıştır.Fiyat kıyaslaması yapıldığında da doğal malzemeler her zaman lvt zemin kaplama ürünlerinde daha fazla seviyelerde olduğu görülmektedir.Lvt zemin kaplama renk ve desen açısından doğal malzeme renklerini de kapsayacak şekilde çok geniş bir ürün skalasına sahiptir.

Dekorasyona en uygun zemin kaplama türüdür. Fiyat açısından her gelir grubundaki insanların kolayca yaptırabileceği makul seviyelerde olması sıkça tercih edilmesini sağlamıştır.

Zemin kaplam işinde ürünün kalitesinin aynı sıra uygulama yapan ustanın mesleki tecrübesi de çok önemlidir.Kaliteli ürün kaliteli bir işçilikle kendini gösterir. Bu açıdan kurumsal zemin kaplama firmalarından hizmet satın almak tüketici çıkarı açısından önem arz eder.