Marmoleum zemin kaplama

Marmoleum diğer bir adıyla Linolyum maddesidir. Reçine otun tozu, keten tohumu yağı, bezir yağı ve keten liflerinin sıkıştırılması ile üretilen son derece dayanıklı bir kaplama ürünüdür. Petrokimya ürünleri son yüzyılın ürünleridir. 150 yıldır plastik ve pvc ürünleri henüz icad edilmeden önce kullanılan marmoleum zemin kaplama günümüzde de büyük oranda kullanılmaktadır. İçerik olarak herhangi bir kimyasal madde kullanılmaz. Bu açıdan sağlık açısından en çok önerilen ürünlerin başında gelir. Marmoleum zemin kaplama ile linolyum zemin kaplama aynı şey demektir.

Marmoleum zemin kaplama malzemesi tamamen doğal içeriklere sahip olması nedeniyle tercih edilse de, kullanım rahatlığı ve kullanım ömürlerinin uzunluğu nedeniyle de tercih edilmektedir. Son derece rahat uygulaması vardır. Herhangi bir tadilat işi çıkarmaz. Kısa sürede döşenir olması zaman açısından kayıplara neden olmaz.Marmoleum zemin kaplama eskiden olduğu gibi günümüzde de en çok hastaneler, okullar ve resmi kurumlarda kullanılır. Ses emme özellikleri sayesinde gürültü kirliliği yapmaz.

Yüzey gözenekleri geniştir. Bu yüzden iç mekanlarda nem ve rutubete yol açmaz. Kapalı alanlarda cam buharı yapmama özelliği ile çok tutulan bir malzemedir.

Her alana rahatlıkla kaplanabilir. Kalabalık alanlarda ortama genişlik ve derinlik kazandırır. Yüzeyinin parlak olması ve gözenekli olması sayesinde şık ve modern bir tarz sunar. Darbe emme özelliğinden dolayı düşme ve yaralanmaların önüne geçer. Bundan dolayı kapalı alan çocuk parkları ve alanlarında en çok döşenen marmoleum zemin kaplama çeşididir.

 Pazarda linolyum zemin kaplama olarakta adlandırılan marmoleum zemin kaplama her geçen değişik alanlarda sıkça görülmeye başlanmıştır.

Marmoleum Zemin Kaplama Çeşitleri

Marmoleum zemin kaplama kalite ve kalınlık bakımından çeşitlilik sunduğu gibi aynı zamanda birçok desen ve renk olarakta zengin bir içeriğe sahiptir. Her alanı isteğe göre şekillendirip değiştirecek kadar ürün zenginliği vardır. Kalınlık ve kalite olarak farklı fiyatlandırmaları olsa da en kaliteli ürün olarak piyasadaki payını artırmaktadır.

Kapalanacak ortamın özelliğine göre desen ve renkler seçilerek diğer eşyalar ve dekorasyon ile uyumlu hale kolaylıkla getirilebilir. renk ve desenleri son derece geniştir. Loş alanlarda parlak ve açık renkler seçilerek ortamın ışığı artırılabilir.

Temizlik açısından son derece kolaylık sağlar. Sadece çok su kullanmadan nemli ve ıslak paspaslarla kolayca temizlenebilir.

Marmoleum Zemin Kaplama Avantajları Nelerdir.?

Marmoleum zemin kaplama her şeyden önce tamamen doğallık hissi verir. Sağlığını ve kullandığı malzemelerden doğallığa önem veren insanların kaplama malzemelerinde ilk tercih ettiği malzeme marmoleum zemin kaplama ürünüdür. Tamamen doğal olduğu için sağlığa zarar vermez. En önemli avantajı tamamen doğl olması ve sağlığa olumlu etkilerdir diyebiliriz.

kapalı alanlarda ferah bir ortam meydana getirir. Kapalı alanlarda kullanıldığında odada nem, rutubet ve cam buharı ortaya çıkarmaz. Bu özelliği çok tutulmaktadır.Yüzeyinin gözenekli olması alt zemini devamlı kuru tutar. Zeminin hava almasını sağlayarak ağır kokulara neden olmaz. Parlatılmış yüzey modern ve şık görüntü ortaya çıkarır ve mekana derinlik kazandırır. Renk ve desen zenginliği ile her zevke uygun kaplama alternatifleri sunar. Diğer benzer ürünlere kıyasla fiyatlandırma politikası çok makuldur. Her gelir grubunun rahatlıkla alabileceği düzeylerdedir. Özellikle kapalı alanlarda hizmet veren kreşlerde, kapalı alan oyun parklarında kullanılması hem çocukların sağlığı açısından hem de düşme ve kayma kaynaklı yaralanmaların önüne geçebilmektedir.

Kullanım rahatlığı vardır. Temizlikleri çok kolaydır. Bu kolaylık temizlik giderlerinin ciddi anlamda düşmesini sağlamıştır. Zemin kaplama sektöründe en çok kullanılan malzemelerin başında gelmektedir.

Kullanım Yerleri

* HASTAHANELER

* OKULLAR

* FABRİKALAR

* TÜM EV İŞ YERLERİNDE RAHATLIKLA KULLANILABİLİR.