Pvc Yer Kaplama Fiyatları

Pvc yer kaplamaları hayatımızın her alanında olan kaplama türleridir. Çok işlevsel,dayanıklı ve estetik bakımından son derece avantajları olan pvc yer kaplamaları artık zemin döşemelerinin vazgeçilmezi haline gelmiştir. İnşaatın alt sektörlerinden biri olan kaplama sektöründen en fazla kullanılan ve tercih edilen ürün pvc ürünleridir. Diğer kaplama türlerine göre pvc yer kaplama fiyatları son derece avantajlıdır. Bu avantaj kullanım kolaylıklarının yanında fazladan bir tercih sebebi olmasını sağlamıştır. Pvc yer kaplama fiyatları araştırılırken genellikle doğal kaplama malzemeleri ile kıyas yapılır. Doğal kaplama malzemeleri mermer,granit,parke,laminant,taş ve doğal taşlar gibi çeşitlerden oluşur. Doğal malzemeleri kaplamak işçilik bakımında fazladan bir maliyet oluşturur. Pvc zemin kaplamalar tamamen doğal kaplama malzemelerini taklit etmek için üretilmiş ürünlerdir dersek fazla bir abartılı ifade olmaz. Taklitte öylesine başarılı olmuştur ki renk ve desen çeşitliliği olarak doğal malzemelerden  daha zengin hale gelmiştir. Bir rengin ve desenin onlarca çeşit üretilebilmektedir. Bu ürün skala zenginliği, pvc kaplamaları dekorasyon sektörünün de lokomotif malzemeleri arasına girmesini sağlamıştır. Artık günümüzde zemin yenilemelerinin,renk değişimlerinin kısaca tüm tamirat ve tadilat işlerinde pvc zemin kaplama ürünleri kullanılmaktadır. Pvc yer kaplama fiyatları kıyas edilirken sağladığı avantajlar ve dezavantajlar göz önüne alınarak yapılmalıdır. Kullanıldığında dezavantajlarının olmadığı tek kaplama malzeme olduğu görülmektedir. 

Pvc Yer kaplama Fiyatları Nasıldır?

Pvc yer kaplama fiyatları araştırılırken kıyas alınacak ölçüler çok önemlidir. Doğal malzeme ile kıyas edilecekse birim maliyet hesaplarının dikkatlice yapılması gerekir. Kaplamalarda işçilik maliyetleri son derece önemlidir. İşçilik maliyeti açısından bakıldığında pvc yer kaplama fiyatları diğer kaplamalara göre son derece avantajlı olduğu gerçeği ortaya çıkar. Pvc yer kaplama fiyatları her gelir grubuna sahip kişi ya da kurumlarca çok rahatlıkla yaptırılacak düzeydedir. Hizmet satın alınmadan önce araştırmada bunlar göz önünde tutulmalıdır.

Pvc Yer Kaplama Sağlık Açısından Ne gibi Avantajlar Sağlar?

Pvc yer kaplama fiyatları araştırılırken aslında en dikkate değer konus pvc kaplamaların sağlık açısından önemi de göz önüne alınmalıdır. Parlak yüzeyi sayesinde kolay temizlenebilir olması temzilik ve hijyen konusundan büyük avantajlar sağlar. Antibakteriyel olması, bakterilerin ve mikropların çoğalmasını engeller. Suya ve neme karşı son derece dayanıklı olması rutubet kokularını engeller. Esnek özelliği sayesinde düşmelere bağlı kazalarda sakatlanmaları en aza seviyeye indirir. Ses ve titreşim emme özelliği ile döşenen mekanlarda gürültü kirliliği olmaz. Bu yüzden kalabalık kapalı alanlarda pvc zemin kaplamalar tercih edilmektedir. Kimyasallara karşı son derece dirençli olması ürünün uzun yıllar yıpranmadan kullanılması sağlar. Amortisman payları tercih edilmelerinin bir diğer özelliğidir. Darbelere karşı çok dayanıklıdır. Uzun yıllar yıpranmadan kullanılır. Aşırı darbelere maruz kalındığında yıpranan yerler bölgesel olarak değiştirebilmektir. Çok ekonomik fiyatlara bölgesel tamiratlar yapılabilir. Tamirattan sonra yeni alan ile eski alan arasında renk ve desen farklılıkları ortaya çıkmaz. 

Süspansiyonel Avantajlar

Geri itme olarakta tanımlayabileceğimiz süspansiyonel özellik birçok konfor avantajı sağlar. Kaplanan mekanlar üzerindeki aktiviteler yapılırken insanlar yorulmaz. Uzun saatler spor yapılabilir ve yürüyüş yapılabilir. Pvc zeminde insanlar geç yorulur. Bu yüzden kapalı spor salonlarında pvc zemin kaplama ürünleri tercih edilmektedir.

Pvc yer kaplama fiyatları değerlendirilirken bütün bu avantajlar göz önüne alınmalıdır.Kaplanan mekanlar son derece şık,modern ve ferah bir ortama dönüşür. Önemli olan hizmet satın alınırken kurumsal kaplama firmalarında teklif alarak fiyat değerlendirilmesi  yapılmasıdır. Kurumsal olmayan firmalarda satın alınan hizmet her zaman büyük maddi kayıplara neden olmuştur.