Pvc Yer Kaplaması

Yer kaplamalarında kullanılan ürünler her geçen yıl çeşitlenerek artmaktadır. Renk,desen ve boyut olarak çeşitlilik arz eden ürünler,kaplama sektöründeki payını artırarak gelişmektedir. Pvc yer kaplaması,sektörde en fazla paya sahip olan kaplama türüdür. Pvc yer kaplaması kullanım alanlarının genişliği ile dikkat çekmektedir. her mekana rahatlıkla uygulanan pvc yer kaplaması,kullanım kolaylıkları ve diğer doğal kaplama türlerine göre daha avantajlı olduğu için sektörün lokomotif ürünü haline gelmiştir. Pvc yer kaplaması,zengin ürün skalası ile diğer kaplama ürünlerine fark atmaktadır. Kaplama sektörü de tıpkı moda sektörü gibi her yıla değişik model ve renkler ile girmektedir. Yeni yılın trendlerine uygun kaplama renkleri ve çeşitleri üretilerek sektör hareketli tutulmaktadır. Pvc yer kaplaması bu avantajlarla ile doğal kaplama ürünlerinden daha çok tercih edilmektedir. Doğal kaplama ürünlerinde renk ve desen çeşitliliği sınırlıdır. Dolayısıyla bu sınırlılık yer kaplamalarında dezavantaja dönüşmektedir. Mekandaki bütün alanları renk alternatifleri ile birbirine bağlayan renk ve desen zenginliği ortama modern,şık ve bütünlük hissi kazandırır. Pvc yer kaplaması her geçen yıl kendini yenileyerek büyümektedir. Yapılan arge çalışmalarının neticesinde her mekana özel kaplama malzemeleri üretebilecek kadar sektör kendini geliştirmiştir. Günümüzde artık bu özelliği birçok yerde görmekteydi. Mesela,spor sahalarının zemin kaplamalarında,okulların ,parkların,hastanelerin,istasyonların ve kapalı geniş alanların zemin kaplamalarında o mekana uygun malzemeler üretilmektedir. Bu özelliği sektörün çok hareketli ve çok mobil olduğunu göstermektedir. Pvc yer kaplaması diğer kaplama türlerine göre daha ekonomik ve daha kullanışlıdır. Kullanım kolaylıklarının yanı sıra bir çok avantaj sunmaktadır. 

Pvc Zemin Kaplamaların Avantajları Nelerdir?

Pvc yer kaplaması bir çok avantajı beraberinde getirir. Bu özelliğinden dolayı pazarda büyük oranda pay almaktadır. Pvc yer kaplaması yapılan mekanlarda her şeyden önce modern,şık ve estetik bir görünüm sağlar. Kaplanan mekanlara fazladan genişlik ve derinlik hissi veriri. Parlak yüzeyleri son derece dayanıklıdır ve uzun yıllar kullanıldığında bile ilk günkü parlaklığını muhafaza eder. Parlak yüzeyleri sayesinde temizlikleri son derece kolaydır. Hijyenik bir ortam meydana getirir. Leke ve kir tutmama özelliğinden dolayı temizlik maliyetlerini ciddi oranlarda düşürür. Kalabalık kapalı alanlarda ses ve titreşim emme özelliğinden dolayı gürültü kirlilikleri ortaya çıkmaz. Süspansiyonel yani geri itme özelliğinden dolayı kaymalara bağlı düşmelerde yaralanmaları büyük oranlara düşürdüğü görülmüştür. Parlak yüzeyi darbeler ve dış etkenlere karşı son derece dayanıklıdır. Bu özelliği ürünün kullanım ömrünü çok uzun kılar. Bu özelliği sayesinde mekanların amortisman bedellerini olumlu anlamda etkiler. Bölgesel yıpranmalarda, yıpranan alanlar kolaylıkla değiştirilebilir. Tamiratı ve tadilatı son derece kolaydır. Tamirat ve tadilattan sonra renk ve desenlerde herhangi bir farklılık gözlenmez. Bu özelliği son derece dikkat çekicidir. ve tercihleri olumlu yönden etkileyen sebeplerin başında gelir.

Pvc Yer Kaplaması Pahalı mıdır?

Pvc yer kaplaması fiyatları araştırılırken yukarıda saydığımız avantajları göz önünde tutularak yapılmalıdır. Alternatif kaplama malzemeleri ile doğru kıyas ölçüleri belirlenmelidir. Mekanların kullanım amaçlarına en uygun malzeme tercihi doğru yapılmalıdır. Tüm bu seçimler titizlikle yapıldıktan sonra fiyat kıyaslanması yapılır. Fiyat kıyaslarında her zaman pvc yer kaplaması fiyatları diğer kaplama türlerine göre daha ekonomik seviyelerde olduğu görülecektir. Fiyatlandırma politikaları incelendiğinde her gelirde bütçeye sahip kurum ve kuruluşların rahatlıkla yaptırabileceği bir seviye belirlendiği görülecektir. Pvc yer kaplaması yaptırırken dikkat edilmesi gereken en önemli süreç,firma seçimidir. Kurumsal ve marka firmalardan hizmet satın almaya özen gösterilmelidir.