İçeriğinde pvc bulunan zemin kaplama malzemelerine, pvc yüzey kaplama denir. Çok zengin desen ve renk çeşitleri bulunan bir üründür. En büyük tercih nedeni temizliği ve leke tutmama özelliğidir. Düz ve pürüzsüz bir görünüşü vardır.

 

 Avantajları Nelerdir?

 

            Pvc yüzey kaplama, kolay kaplanabilir bir malzemedir. Yoğun trafik içeren yerler için kullanımı son derece uygundur. Bakım ve temizlik işleri çok kolaydır. Köpük taban ile ses izolasyonu sağlar. Aşınma yüzeylerinde dayanıklılık vardır. Çukurlaşma ve ayak rahatlığı dayanımı vardır. Pürüzsüz ve düz bir yüzey sağlayabilmektedir.

 

 Nerelere Uygulanır?

 

            Pvc yüzey kaplama, uzun ömürlü olması, yoğun trafiğe dayanabilmesi ve hijyenik olması nedeni ile kitlelerin daha çok olduğu yerlerde tercih edilmektedir. Eczaneler, sağlık kurumları, hastaneler, sağlık ocakları ve laboratuvarlar, anti bakteriyel yapısı nedeni ile pvc yüzey kaplama tercih etmektedirler. Yatakhaneler, eğitim kurumları, okullar, kreşler, yurtlar, kantinler, ofisler, hükümet binaları, hijyenin yanı sıra dayanıklılık özelliği için, bu kaplama çeşidini tercih etmektedirler. Süper marketler, mağazalar, kapalı spor salonları, otellerin tercih sebepleri arasında ise ayak rahatlığı ve çukurlaşma özelliği vardır.