Muşamba olarak bilinen vinil döşeme, en iyi bilinen yer karoları ve ruloları olan farklı ürün gruplarına sahiptir. İlk ikisi kendinden yapışkanlı olabilir, yani yapıştırıcı kullanılmadan döşenebilir. Bu tip taban döşeme muşamba yer döşemesinin en büyük avantajı, döşendiği mekanın dekorasyonunu birleştirmeye yardımcı olan sürekliliğidir. Bu da odaların daha estetik görünmesine ve rahatsız edici görüntü sorununu ortadan kaldırılmasını sağlar.

 

            Doğru taban döşeme muşamba seçimini yapmak için, zemin fonksiyonu değerlendirilmelidir. Büyük bir salonda, ahşabı taklit eden döşemeler ideal bir seçenek olabilir, banyo veya çocuk yatak odasında ise bir rulo mükemmel seçim olabilir.

 

            Sadece birkaç basit alet ile minimum alt zemin hazırlığı ve yapıştırıcı kullanılmadan taban döşeme muşamba kullanıma hazır olacaktır. Yer muşambaları uzun süre dayanacak şekilde üretilmiştir, ancak öngörülemeyen sorunlarda kolayca sökülebilir ve saniyeler içinde yeniden döşenebilir. Vinil muşambalar genellikle çizilmelere, lekelere ve yıpranmalara dayanıklıdır. Normalde orta ile yoğun trafiğe sahip zeminlerde de rahatlıkla kullanılabilir.

 

            Bu özellikleri dikkate alındığında vinil taban döşeme muşamba kolay montajı, uygun fiyatı ve uzun yıllar sürecek dayanıklılığı nedeniyle yer döşeme ürünleri arasında rahatlıkla kullanılabilecek ve tercih edilecek bir ürün olmaktadır.