Birçok kişi tarafından bulunulan mekanlarda değişikliğe gidilmesi adına çok çeşitli zemin döşeme ürünleri araştırmaları yapılmaktadır. Bu ürünler vasıtasıyla da hem ortamda dekoratif görünümler oluşturmak hem de şık ve modern yapılar ortaya koymak amaçlanmaktadır.

 

            Bu konuda en çok tercih edilen taban kaplama malzemeleri arasında ise parkeler, marleyler, parke görünümlü muşambalar ve pvc kaplamalar yer almaktadır. Bunların içerisinde parke taban kaplama malzemeleri, gerek montaj işlemlerinin daha uzun sürmesi gerekse de maliyetli olmasından dolayı daha az tercih edilmesine rağmen ahşap görünümlü yapılarından dolayı mekanların oldukça gösterişli ve canlı bir yapı kazanmasına olanak tanımaktadır.

 

            Diğer taban kaplama malzemeleri ise parkelere oranla kurulumları kolay ve düşük maliyetli olmalarından dolayı sıklıkla tercih edilmekte; çok çeşitli modelleri sayesinde evlerin yanı sıra ofisler, iş merkezleri, spor salonları, oteller ve restoranlar gibi birçok alanda rahatlıkla kullanılabilmektedir.

 

            Yatay ve dikey şeritli, noktalı, yuvarlak, kareli gibi çeşitli geometrik desenli modelleri bulunan taban kaplama malzemeleri, beyaz, bej, açık mavi, lacivert, kırmızı, pembe, açık yeşil, gri gibi birçok renk tonunda metrekare cinsinden sipariş verilerek kolaylıkla temin edilebilmektedir.