Tarkett Zemin Kaplama

Pvc zemin kaplamalarında son yıllarda çok renkli ve çeşitli kaplama malzemeleri görmekteyiz. Plastik, kaplama sektöründe en çok kullanılan malzeme türlerindendir. Bu sık kullanım, ürünlerin renk ve desen zenginliğinin yanı sıra son derece dayanıklı ve renkli seçeneklere sahip olmasıyla ilgilidir. Tarkett zemin kaplama ürünlerindeki çekicilik her geçen gün ürünlerin pazar payını artırmış ve kaplama sektöründe lokomotif haline gelmiştir. Tarkett zemin kaplama ürünlerinde malzeme kalitesi, çeşitliliği, renk ve desen avantajları ile en çok tercih edilen kaplama ürünlerinin arasında değişmez yerini almasını sağlamıştır. 

Pvc zemin kaplama da ürün çeşitliliğinin fazla olması tüketiciler açısında avantajdır. Her zevke ve her kullanım amacına uygun ürünlerin makul fiyatlarla satılması targett zemin kaplama ürünlerinin her mekanda görülmesini sağlamıştır.

Tarkett zemin kaplama ürünleri Lüks Vinil Karolar ve vinil rulolar olarak sınıflandırılabilir. Vinil’ deki ana mantık, doğal renkleri ve desenleri taklit edebilme yetenekleridir. İstenilen renk ve desende üretilmektedir. Ahşap, mermer, seramik ve ağaç desenlerinin yanı sıra her tür desene de sahip olabilirler. Bu vinil kaplamalar dekorasyon sektörüne büyük seçenekler sunmuştur. İstenilen her türlü dekoratif tarza uygun tarkett zemin kaplama ürünleri dekoratif bütünlüğü tamamlar.

Kullanım Kolaylığı Açısından Tarkett Zemin Kaplama Ürünleri

Zemin kaplama sadece şık ve modern görüntü sağlamanın ötesinde aynı zamanda rahat kullanım da amaçlanmaktadır. Kaplamaların rahat kullanımları nasıl olur? sorusunu kısaca cevapmaka gerekirse,

temizliği ve hijyeni kolay olan zemin kaplamalar kullanım kolaylığı sağlar. Aşınmaya karşı dirençleri, ses ve titreşim absorbe etme kabiliyetleri gibi özellikleri kullanımı kolay hale getirir. Kir ve leke tutmama özellikleri bakımından diğer kaplama türlerinden daha avantajlıdır. Kir ve leke tutmama, yüzey kayganlığının ve parlaklığının olmasına karşı kaydırmaz oluşu artı bir avantaj sağlar. Temizlik maliyetlerini ciddi düzeylerde indirmektedir. Kimyasallar ve dış etkenlere karşı son derece dayanıklı olması uzun yıllar kullanılmasını sağlamaktadır. Kullanım kolaylıkları derken kısaca bunları anlamalıyız.

Pvc zemin kaplama işinde en önemli süreç zemin tespitidir. Zeminin kaplamaya uygun olup olmadığı anlaşıldıktan sonra kaplama işi başlamaktadır. Zemin uygun değilse, gerekli şap malzemeleri ile zemin yüzeyi uygun hale getirilir. Zeminin yapısı yapıştırıcı malzemeyi ideal düzeyde muhafaza etmelidir. Zemindeki en küçük bir pürüz kaplama malzemesini bozar,yırtar ve kullanılmaz hale getirir. Bu yüzden kaplama işlerine başlamadan önce ortam ve zemin uygulamaya müsait hale getirilir. 

Zemin Kaplama işinde İşçiliK Çok Önemlidir.

Zemin kaplamalarında ürün ne kadar kaliteli olursa olsun, kaliteli bir işçilik olmazsa ürün kendini göstermez ve kullanım ömrü de o oranda azalır. Çok hassa ve teknik bir işçilik gerektirir. Kaplanan malzeme çok ince olduğundan işçilikteki herhangi bir hata döşemede kendini belli eder. Bu yüzden kaplama işi yaptırılırken firma seçimine son derece dikkat etmek gerekir. İşinde uzman, kurumsallaşmış, kaplamada gerekli ekip ve ekipmanlara sahip firmalardan hizmet satın almak son derece önemlidir. Korsan firmalara yaptırılan kaplama işleri birkaç yıl sonra kurumsal kaplama şirketleri tarafından tekrar yapılmaktadır. Bu da ciddi ekonomik kayıplara neden olmaktadır. Her zaman kayıtlı çalışan, marka firmalardan hizmet satın alınmalıdır. 

Kaplama işlerinde istenilen verimin alınabilmesi için kesinlikle hizmet satın alınacak kurumları iyi tespit etmek gerekmektedir.

İdeal amanda yapılan zemin kaplama işleri çok uzun yıllar kullanılabilir. Tarkett zemin kaplama malzemeleri kaliteli bir işçilikle bir arada kullanıldığında onlarca yıl kaplanan malzeme kullanılabilir. Fiyat bakımında doğal malzemelere göre daha avantajlı olan pvc zemin kaplamalar artık günümüzde her mekanda rahatlıkla kullanılmaktadır.