Tesviye Şapı, akıllı şap ya da cıvalı şap olarak da bilinmektedir. Kendinden yayılma özelliği gösteren ve çimento esasına dayalı bir ürün olarak gösterilmektedir. Genel anlamıyla çimento esasına dayalı düzeltme ürünü olarak Zemin Kaplama sektöründe piyasası dönmektedir. Bunun yanı sıra özellikle PVC Zemin Kaplama işlemlerinde ve kauçuk zemin kaplama işlemlerinde oldukça sık kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra halı ve parke gibi esnek zeminlerde de aktif olarak Tesviye Şapı uygulamaları kullanılmaktadır. Çünkü saydığımız tüm bu zemin kaplama yöntemlerinde düz bir yüzey oldukça önemlidir. Bu düz yüzeyi en iyi şekilde sağlamak için Tesviye Şapı ürünü tercih edilmektedir. Zemin Kaplama işlemleri yapılmadan önce uygulanan bu işlemler sayesinde zemin kaplama daha sağlıklı bir şekilde uygulanmaktadır. Aynı zamanda unutmadan hatırlatmak isteriz. Tesviye Şapı işlemlerini yapacak olan kişilerin işinde son derece yetkili olması oldukça önemlidir. Çünkü kaplama işlemleri yapılmadan önce tercih edilen bu işlemler Zemin Kaplama Malzemelerinin işlevsel  çalışmasında oldukça etkilidir.

 

Tesviye Şapı işlemleri özellikle heterojen zemin kaplama işlemlerinde oldukça önemlidir. Zemin Kaplama işlemlerinin yapılacağı alanının pürüzsüz ve temiz olması beraberinde zemin kaplama ürünlerinin zemine daha rahat oturmasına yardımcı olmaktadır. Zemine daha rahat  bir şekilde oturabilen zemin kaplama ürünleri daha uzun ömürlü olmaktadır. Peki Tesviye Şapı Özellikleri nelerdir? Neden çoğu zemin kaplama işlemlerinde Tesviye Şapı uygulamaları da tercih edilmektedir. Gelin hep beraber ayrıntılı olarak inceleyelim.

Tesviye Şapı Özellikleri:

-Tesviye Şapı hizmetleri sayesinde zemin kaplama yapılacak olanın tüm pürüz ve kusurları doğru bir şekilde kapanmaktadır. Bu sayede kaplama işlemleri süresi boyunca olası soruların yaşanmasını minimum düzeye indirmektedir.

-Tesviye Şapı işlemleri sayesinde kullanılan malzemenin kalitesi daha net bir şekilde anlaşılmaktadır. Çünkü bu işlemler sayesinde ürünün kusurları kendisini daha çok belli ettirmektedir.

–Sağlıklı ve doğru bir şekilde yapılan Tesviye Şapı işlemleri sayesinde zemin kaplama işlemleri sonrasında dengesizlik sorunu ortadan kalkmaktadır. Hangi noktaların düz olup olmadığı derdi Tesviye Şapı İşlemleri sayesinde maziye karışmaktadır.

Tesviye Şapı Nerelerde Kullanılmaktadır?

Tesviye Şapı işlemleri zemin kaplama işlemlerinin yapıldığı tüm mekanlarda aktif olarak kullanılmaktadır. Fakat bu mekanların yanı sıra en sık kullanılan mekanların başında otoparklar gelmektedir. Çünkü otoparklarda kullanıcılara düz ve pürüzsüz bir yol sunmak oldukça önemlidir. Bu yüzden düz ve pürüzsüz bir yol sunmak için çoğu zaman Tesviye Şapı işlemlerinden yararlanılmaktadır. Özellikle bu noktalarda dozajı çoğunlukla yüksek olan betondan dökülerek tesviye şapı kaplamasız da kullanılmaktadır.

Tesviye Şapı Sulanmalı Mı?

Tesviye Şapı kullanıcıların sordukları sorulardan biri de ‘’Tesviye Şapı Sulanmalı Mı’’ olmaktadır. Evet Tesviye Şapı sulanmalıdır. Fakat bu sulama işlemlerinin belirli ölçütleri bulunmaktadır. Bu ölçütler özellikle hava sıcaklıklarının oldukça yüksek olduğu noktalarda suyun sıcaktan dolayı buharlaşması neticesinde tesviye beton ürünlerinin belirli bir kısmı döküldükten sonra buhardan kuruyan noktaları tekrardan ıslatmak gerekmektedir. Bu sayede Tesviye Şapı istenildiği işlevini sorunsuz bir şekilde yerine getirecektir.

Tesviye Şapı Fiyatları Ne Kadar?

Peki Tesviye Şapı Fiyatları ne kadar olmaktadır. Aslında Tesviye Şapı fiyatlarını etkileyen birden çok husus yer almaktadır. Bu hususlar arasında:

-Kullanılacak malzemenin kalitesi

-İşlem yapılacak alanların metrekare hacimleri

-Müşterilerin özel istek ve talepleri fiyatları etkileyen hususlar arasında gösterilmektedir. Fakat unutmadan hatırlatmak isteriz. Firmamız siz değerli müşterilerimize uygun ve avantajlı fiyat teklifleri sunmaktadır. Sunmuş olduğumuz uygun ve avantajlı fiyat tekliflerinden siz de sorunsuz bir şekilde yararlanabilirsiniz.