Vinil Zemin Kaplama

 

Vinil tamamına yakını pvc malzemeden üretilmiş dayanıklılığı ve kullanım ömürleri çok uzun olan üründür. Son yıllarda zemin kaplamaların tamamına yakını pvc malzemelerden yapılmaktadır. Kullanım kolaylığı, dayanıklılık, kimyasal ve dış etkenlere karşı son derece dayanıklı olması pvc zemin kaplamaların her alanda görülmesini sağlamıştır. Vinil zemin kaplama pvc kaplamanın biraz daha işlenmiş ve çeşitlendirilmiş halidir. Değişik pvc türleri ve çeşitleri zemin kaplama sektöründe çok sık kullanılır.

Vinil malzemesi genel itibariyle pvc kaplama sektörünün içinde yer alsada sonuçta aynı ürün kategorisinde yer almaktadır. Vinil zemin kaplama talepleri son yıllarda hızla artış göstermektedir. İnsan nüfusunun ve trafiğinin çok olduğu alanlarda tercih edilir. Temizleme kolaylığı, kir ve leke tutmama özelliği sayesinde daha hijyenik bir ortam meydan getirir. Sürtünmeye karşı son derece dayanıklı olmaları kalabalık alanlarda tercih edilmesini sağlamıştır. Çizilme, renk atma ve aşınma gibi kullanım esnasında ortaya çıkabilecek şikayetlerin hiçbirisi vinil zemin kaplama sahasında görülmez. 

Kimyasallara karşı aşırı dirençli olması diğer malzemelere kıyasla fazladan bir avantaj sağlamaktadır. Kimyasal temizlik malzemelerinin sık kullanıldığı alanlarda çok sık tercih edilmesinin sebebi bu özelliğinden dolayıdır. 

Hastaneler, sağlık klinikleri ve okullarda temizlik hayati önem arz ettiği için buralarda vinil zemin kaplama tercih edilmektedir.

Son derece kullanışlı ve dayanıklı malzemedir. Her türlü dış etmenlere dayanıklılığının yanı sıra aşırı ısılara maruz kaldığında işlevselliğini uzun süre devam ettirebilmektedir. Isı iletkenliğinin olmamasından dolayı yangın anında zehirli gaz ortama bırakmaz. Bu da yangınlarda zehirli gazdan dolayı zehirlenmelerinin önüne geçer. Toplu yaşam alanlarında hijyen kullanım rahatlığının yanı sıra güvenlik de son derece önemlidir. Bu yüzden kalabalık ortamlarda en çok kullanılan malzemelerin başında gelmektedir.

 

 Neden Vinil Zemin Kaplama

 

Kullanım kolaylığının yanı sıra döşenen ortamlara şık ve modern bir hava katar. Mekanlarda parlak yüzeyleri sayesinde daha genişlik ve derinlik kazandırır. Kir ve leke tutmamasından dolayı temizliği kolaydır. Bu kolaylık temizlik maliyetlerini ciddi seviyelerde düşürmektedir. 

Ses ve titreşimleri emen özelliği vardır. Bu sayede gürültü kirliliğinin önüne geçer. Düşme ve kayma ihtimalini en aza indirerek yaralanmaları önler. Çok amaçlı, çok kullanışlı bir üründür. Sağlık açısından herhangi bir sorun yaşatmaz. Bu açıdan en çok hastaneler tercih etmektedir.

 

Vinil Zemin Kaplama Fiyatları Nasıldır?

 

Vinil zemin kaplama fiyatları diğer kaplama ürünleri ile arasında çok ciddi farklar barındırmaz. İşçilik maliyetlerinin düşük olmasından dolayı diğer ahşap, seramik gibi ürünlere göre daha uygun seviyerlerde fiyatlandırılır. Vinil zemin kaplama her iş alanına ve her ortama rahatlıkla uygulanabilen bir malzeme olduğu için iş bitiminde fazladan temizlik işçiliği çıkarmaz. Bu dikkate alınır bir maliyet düşüşü sağlar.  

Diğer ürünlere göre daha ekonomiktir. Her gelir grubuna sahip kişilerin rahatlıkla yaptırabileceği bir fiyat aralıkları vardır. 

Ürün çeşitliliği son derece zengindir. Çeşitli renk ve desenlerde her zevke uygun ürün sunması vinil zemini diğer ürünlerde ayrıcalıklı kılmıştır.Dekoratif alanlara zengin bir çeşitlilik katar. İster modern tarz, ister geleneksel tarz olsun her zevke uygun renk ve desenlerle her ortamı zenginleştiren ürün çeşitliliği vardır. 

Vinil zemin kaplama işinde malzemenin kalitesi kadar yapıştırıcında kalitesi çok önemlidir. Kaplama hizmeti satın alınırken kurumsal firmalardan hizmet satın almak doğru olur. Kaliteli bir malzeme kalitesiz bir yapıştırıcı ile işlevsel olmaz ve kullanım ömürleri kısa olur. tüm bunların yanında işçilik kalitesidir. İşinde uzman mesleki tecrübeye sahip ustalara kaplatmak gerekir.