Eskiden sadece sobanın alt kısmına gelecek şekilde serilen yer döşeme muşamba modelleri günümüzde her alana serilen, kolay temizlenen ve görsel açıdan zenginliğe sahip olan ürünlerden oluşuyor. Bu ürünlerin temini de üstelik oldukça kolay. Yer döşeme muşamba alanında her geçen yeni modellerin çıkıyor olması her mekana uygun bir konuma gelmesi için önemli bir adımdır.

 

            Bu ürünler metre fiyatı üzerinden satılır ve parça parça olmaması için enleri ve uzunlukları oldukça büyük olabilir. Yapıştırmaya gerek yoktur. Çok ağır olmasa da kendisini yere sabitleyecek bir ağırlığa sahiptir. Naylon ya da kağıt gibi olmayan yapısı sayesinde çok uzun süre dayanan yer döşeme muşamba ürünleri fiyat olarak da oldukça uygundur. Arzu eden kullanıcılar bu ürünler ile evlerinin tüm odalarını kaplayabilir.

 

            Ahşap parke görünümlü desenlerinin yanında evlerin havasını değiştirecek modeller de bulunmaktadır. Kaplama sırasında kolona gelen ya da kapı eşiklerine gelen kısımlar maket bıçağı yardımı ile kesilerek yer döşeme muşamba serme işlemi tamamlanır. Model seçenekleri olduğu gibi renk seçenekleri de olan bu ürünü duvar ya da eşyalara uygun renkler ile kombin yapmak mümkündür.