Marley, en çok tercih edilen yer döşemelerinden biridir. Kalınlığı 2 mm kadardır. İsteğe göre daha kalın yer döşemeleri marley de yapılabilmektedir. Marley tamamen plastikten oluşur. Tahta malzeme değildir. Evlerin ve ofislerin zeminini kaplamada kullanılır. Hastaneler gibi kamu kurumlarında da yer döşemeleri marley görmek mümkündür.

 

            Isı yalıtımı sağlamasının yanı sıra şık bir görünüm verir. Çeşitli desenleri mevcuttur. İstenilen ölçülerde kesilerek özel bir yapıştırıcı vasıtasıyla yere yapıştırılır. Bu yapıştırıcı usta tarafından yapılmalıdır. Aksi takdirde fazla döküldüğünde ürüne zarar verebilmektedir. Marleyin yapıldığı dönemlerde yerden kalkması ya da soyulması pek mümkün değildir. Yer döşemeleri marley yıllar sonra sıcak havanın etkisiyle ve çeşitli nedenlerle yıpranmasıyla yapıştırıcının etkisi gider ve yamularak yerden kalkar.

 

            Böyle bir durumda yer döşemeleri marley üzerine yeni bir marley de yapıştırılabilir, mevcut marley sökülerek yerine yenisi de yapılabilir. Marley üstüne laminant parke de döşenebilmektedir. Yani evinize marley döşettiğinizde dönülmez bir yola girmiş olmazsınız. Marleyin avantajlarından biri de kolay temizlenir olmasıdır. Arap sabunu vasıtasıyla temizleyebilir, nemli bir bezle kaba temizliğini yapabilirsiniz.