Günümüzde yer dekorasyonuna fazlası ile önem verilmekte. Yer muşamba modelleri hemen hemen her alanda kullanılmakta. Hem oldukça dekoratif olması hem de normal parke döşemelerden farklı olmaması büyük avantaj sağlıyor. Yer muşamba modelleri yapı market ve internet sitelerinde satılıyor. Her insan istediği yere kolaylık ile yerleştirebilir.

 

            Ölçü alınması ve bir maket bıçağı yeterli olacaktır. Girintili çıkıntılı yerler ve köşeler için yerleşme işleminden sonra kesim yapmak çok daha kolay olacaktır. Dakikalar içinde yapılabilecek bir işlem. Parke döşemesi yaptırmak pahalı ve zahmetli bir işlemdir. Uzun süreler içinde yapılmaktadır. Bu nedenler ile yer muşamba modelleri çok daha avantajlıdır. Sürekli olarak yeniliği ve değişikliği seven kişiler de sıklık ile tercih etmekteler.

 

            Yer muşamba modelleri dolap içleri, sehpa ve masa üzerleri içinde uygundur. Sıvı geçirmez, leke tutmaz ve kaydırmaz olduğu içinde her anlamda kolaylık sağlayacaktır. Her ortamda evlerde ve iş yerlerinde rahatlık ile kullanılabilir. Klasik döşemelerden görüntü olarak hiçbir farkı yoktur. Fiyat olarak da klasik döşemelerden çok daha uygundur. İstenildiği zaman kaldırılabilir. Herhangi bir taban izi yapmaz.