Zemin Kaplama Muşamba

Plastiğin tarihide, belkide en eski zemin kaplama ürünü muşambalardır. Pvc sektörünün henüz günümüzde olduğu kadar gelişmediği dönemlerde üretilen ilk zemin kaplama malzemesi muşambalar üretildiği zamanlarda çok rağbet görmüştür. Ekonomik durumun iyi olduğu kişiler tarafında adeta bir statüsü atlama malzemesi idi. Günümüzde de eskiden olduğu gibi çok sık kullanılmaktadır. Ama değişik formlarda…Muşamba günümüzde şekil ve form değiştirerek hala sektörün en önemli ürünü özelliğini korumaktadır. Sonuçta pvc malzeme grubu içinde yer aldığı için gelişimi de hızlı olmuştur.Ürün kaplama yerine göre kalınlıkları değişir. Bazıları yapıştırmaya gerek duymadan döşenirken ,bazı mekanlarda ise zemin etütleri yapıldıktan sonra yapıştırıcılar ile döşenir. Zemin kaplama muşamba ile başlamıştır ve muşambanın değişik şekilleri ile de devam etmektedir. Kaplama yapılacak mekanların kullanım amaçlarına göre, değişik zemin kaplama muşamba çeşitleri uygulanmaktadır. Uygulama yapılırken zemin etütlerine dikkat edilmelidir. uygun olmayan zeminler gereki işlemlerle uygun hale getirdikten sonra yapıştırma işlemi yapılır. Kırsal kesimlerde hala zemin kaplama muşamba ile yapılmaktadır. Çok kullanışlı bir malzemedir. Isıya,suya,neme ve rutubete son derece dayanıklıdır. Renk ve desen deformasyonuna uğramaz. Bu yüzden köy ve köy altı yerleşim yerlerin zemin kaplam muşamba ile yapılmaktadır. Modern ve çok yoğun yerlerde de zemin kaplama muşamba ile yapılır. Fiyat bakımından her kurum ve kuruluşun rahatlıkla yaptırabileceği düzeyde fiyat aralıkları vardır. En ekonomik zemin kaplama muşamba türüdür. Uygulanması son derece kolay olmakla birlikte işçilik çok önemlidir. İdeal bir işçilik ve malzeme ile muşambalar çok uzun yıllar kullanılabilmektedir. Temizliği son derece kolaydır ve temizlik maliyetlerini asgari düzeylere indirmektedir. 

Her mekana Uygun Muşamba Seçimi

Muşambalar zemin kaplama sektörünün en kullanışlı ve en eski ürünlerinden biridir. Eski zamanlarda muşambanın çok fazla çeşiti yoktu. Günümüzde her mekanın özelliğine göre üretilmiş muşamba çeşitleri mevcuttur. Bundan dolauyı her mekanda sıklıkla muşamba kaplamalarını rahatlıkla görebiliriz. renk ve desenlerindeki zenginlik ve fiyat bakımından ekonomik oluşu her mekanda kullanılmasını sağlamıştır. Muşambaların kullanım ömürleri uzundur. Amortisman maliyetleri ideal seviyededir. Mekandan mekana şekil ve renk değiştirse de plastik bazlı olması her alanda kullanılmasını sağlamıştır.

Zemin Kaplama Muşamba Fiyatları

Zemin kaplama muşamba fiyatları diğer kaplama türlerine göre daha ekonomik seviyededir. Özellikle doğal kaplama malzemelerine kıyasla son derece uygun fiyat aralığındadır. Ürünün kalitesine ve kalınlığına göre fiyatlar değişiklik gösterse de yine de makul düzeyini korumaktadır. Muşamba kaplarken önemli olan ürünün kalitesinin yanında aynı zamanda işçiliğinde kalitesidir. Kaliteli işçilik yalnızca kurumsal firmalarda bulunmaktadır. Bu yüzden kaplama yaptırırken firma seçimine önem vermek gereklidir. Müşteri memnuniyetini önemseyen firmalar en kaliteli hizmeti en ucuza sunmayı prensip edinmişlerdir. Çünkü sektörde sürekli olabilmenin tek yolu müşteri memnuniyetidir. Bu yüzden tüketiciler olarak kurumsal firmalardan hizmet satın alınmalıdır. Tüm süreçlerde isabetli verilen kararlar neticesinde sorunsuz hizmet alınmış olur. Zemin kaplama muşamba çeşitliliği ile her kesimde kişinin tercihini olumlu yönden etkileyerek kaplama sektöründeki payını korumaktadır. 

Kısıtlı bütçelerle yaptırılabilecek kaplama türlerinin en başında gelmektedir. Düşük bütçelerle mekanların şık,modern ve estetik bir görüntüye kavuşması muşambayı kaplama sektöründe lokomotif bir ürün haline getirmiştir. Her geçen yıl kaplama sektöründeki payını artırarak büyüyen muşamba pazarı her yılın trendine uygun ürün üretebilecek kadar kendini geliştirmiştir.

Sınırsız renk ve desen çeşitliliğinin olması muşambayı dekorasyon sektörünün de en önemli ürünü haline getirmiştir. Dekoratif alanlardaki muşamba kaplamalar çok estetik ve modern bir görünüm sunmaktadır.