KAUÇUK ZEMİN KAPLAMA

Kauçuk Döşeme

 

Bilindiği gibi eskiden çocuk parkları toprak zemin üzerine kurulmakta idi, bunun sonucunda da çevre kirliliği ve sağlık sorunları oluşmakta idi. Etrafa saçılan kumlar çocukların yara bere içinde kalmalarına, mikrop kapmalarına sebep olduğu gibi çevre kirliliğine de sebep oluyordu. Ailelerin çocuklar için ortak istekleri hem sert olmayan bir zemin hem de daha iyi çevre koşullarını çocuklara sağlamaktadır. Zamanla bu ihtiyaca yönelik farklı zeminler özellikle de kauçuk döşeme ortaya çıkmış ve uygulanmaya başlanılmıştır. Kauçuk döşeme içindeki maddeler sebebiyle hem yumuşak bir zemin sağlar hem de temizlik açısından kullanışlıdır. Aynı zamanda çocukların kauçuk zemine düşmeleri kum zemine düşmekten daha az zararlıdır. Bu sebeple kauçuk döşeme günden güne artmaktadır.

 

  Kauçuk zemin en çok kaygan olan zeminlerde kullanılmaktadır. Örneğin apartman girişlerinde çocuk arabası veya tekerlekli araçların geçmesi için hafif rampalar vardır ama bu rampalar yağmur ve kar yağınca çok kaygandır ve kullanımını imkansızdır. İşte bu sebeple rampanın aralarına kayganlığı yok eden kauçuk döşeme yapılır ve kayma problemi ortadan kalkar.

 

  Bu malzemeler piyasada değişik yerlerden kolaylıkla temin edilebilir. Fiyatı ise oldukça uygundur. Fakat doğru olan uygun fiyat ve yüksek kalitede alınan malzemeyi düzgün bir şekilde uygulamaktır

 

İndirim, duyuru ve kampanyalardan haberdar ol.